Śląski Ogród Botaniczny – miejsce warte odwiedzenia

Wakacje trwają w najlepsze, więc postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma moimi propozycjami na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi. Dziś pierwszy wpis z tej serii.

Czy ogród botaniczny może spodobać się małym dzieciom?

W ubiegłe lato przez przypadek dowiedziałam się od koleżanki, że jest w okolicy Katowic bardzo fajne miejsce gdzie można miło spędzić czas z dzieciakami. Można tam być godzinę albo cały dzień, wszystko zależy od nas i zasobów czasowych. Wyjątkowo jest to miejsce gdzie zasoby finansowe mogą spokojnie spoczywać w portfelu rodzica a dzieci i tak fajnie spędzają czas. Miejscem tym jest Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Już samo położenie pośród łagodnych wzgórz, łąk i lasów, z daleka od miasta, zachwyca. Zaraz za wjazdem jest spory parking, na którym pozostawiamy auto a potem już maszerujemy lekko pod górkę.

Jakie atrakcje czekają na nasze Maluszki?

Największą atrakcją dla dzieci jest ogromny plac zabaw umiejscowiony na piasku. Moim zdaniem chodzące dziecko w każdym wieku znajdzie tu coś dla siebie. Obok placu zabaw jest mały budynek z WC i przewijakiem. Poza placem zabaw można po prostu spacerować po przepięknie zaaranżowanych ścieżkach, których jest bez liku. Jedne ukryte w cieniu drzew, inne poprowadzone w słonecznych miejscach. Atrakcją dla dzieci może być także wieża widokowa.

Co jeszcze można znaleźć w Śląskim Ogrodzie Botanicznym?

W ogrodzie w okresie wiosenno – letnim, w każdą niedzielę odbywa się Eko bazar. Na terenie ogrodu znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, które co jakiś czas organizuje ciekawe imprezy. Całość terenów które obecnie zajmuje ogród to zrewitalizowane tereny powojskowe usytuowane na Sośniej Górze. Więcej informacji o atrakcjach i bieżących imprezach znajdziecie na stronie Ogrodu Botanicznego: www.obmikolow.robia.pl/