Gry na rodzinne popołudnia

Jeszcze tylko 7 tygodni do wiosny. Wypatrujemy jej bardzo mocno, jako że zima w tym roku nas rozczarowała i zmęczyła. Moja córka kończy 6 lat i przed nią ostatni rok w przedszkolu (do szkoły pójdzie jako 7 latka). Wiem, że gdy nadejdzie wiosna/lato, dzieciaki będą w domu tylko nocą, poza tym są w ciągłym ruchu. Więc to zimą jest najlepszy czas na testowanie różnych gier.

Bardzo lubimy gry planszowe ale nie gardzimy play PS od czasu do czasu. Naszym rodzinnym numerem jeden jest Buzz. Jest to z założenia gra dla dorosłych (teleturniej z różnymi dziedzinami do wyboru i różnymi konkurencjami) ale nasze dzieci tak to uwielbiają, że błagają aby czasem w to zagrać. Gra na PS typowo dla dzieci to przygody Myszki Miki, która musi uwolnić porwaną przez straszną czarownicę Myszkę Mini. Gra jest bardzo ciekawa, na późniejszych etapach także bardzo trudna. Jest długa i gramy w nią miesiącami, na późniejszych etapach dzieci nie są w stanie samodzielnie pokonywac kolejnych przeszkód wiec z pomocą przychodzi Tata . Dzieciaki mają tez kilka swoich mniejszych gier a także Karaoke.

Z planszówek obecnie mamy dwa numery 1: Eurobiznes (tak, tak, stary, dobry Eurobiznes) oraz Dixit. Ta ostatnia to naprawdę świetna gra rozwijająca wyobraźnię i empatię. Mamy także gry nie planszowe, wśród których prym wiedzie Jenga, Dobble oraz Mini Nature od Djeco. Musze sama przyznać, że uwielbiam w nie grać i nigdy się nie nudzę dzięki czemu wszyscy przyjemnie spędzamy czas.

A Wy macie jakieś godne polecenia gry rodzinne?